SWIFT Hybrid 1.2 GL+ 83 HP

15.990 €

Suzuki Swift

Опрема
 • RBS - Радарска подршка за сопирање
 • ABS + EBD+BAS анти блок систем на сопирачките и eлектро контрола на тркалата
 • ESP - Систем за контрола на стабилноста на возилото
 • TCS - Систем за контрола на влечна сила
 • TPMS - Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Auto Stop and Start систем на моторот
 • Hill Hold помош при тргнување на нагорнина
 • Сигурносни ремени со звучен сигнал, подесиви по висина
 • 6 воздушни перници
 • Систем за деактивирање на воздушна перница
 • Можност за блокирање на задни врати
 • Систем за заштита од кражба, Имобилизатор
 • Сигурносни појаси на предни и задни седишта
 • Систем за ослободување на педали
 • ISOFIX за фиксирање детски седишта х2
 • Хибриден систем 12V
 • ACC - Прилагодлив темпомат
 • Ограничувач на брзина
 • Автоматски светла
 • Автоматско нагодуввање на предни светла
 • Серво управувач со аудио команди
 • Управувач подесив по висина обложен со кожа
 • Далечинско централно заклучување
 • Електрика на предни прозори
 • Електрика на ретровизори со грејачи
 • Клима уред со филтер за полен
 • 4,2” LCD информационен дисплеј во боја, со индекс за надворешна температура, напомена за вклучени светла, отворени врати, брзина, не ставени појаси, смена на масло
 • Возачко седиште подесиво по висина
 • Прекривка и светло во багажник
 • Делива задна клупа 60:40
 • Наслон за глава на задни седишта (3)
 • Внатрешно копче за отварање на резервоарот
 • Грејачи на ретровизори
 • Грејач на задно стакло
 • Сет за поправка на пневматици
 • USB и AUX приклучок
 • 12V приклучок во централна конзола и багажник
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • LED дневни светла - интегрирани во предни светла
 • LED предни и задни светла
 • Функција на светла "Guide me light"
 • Тонирани стакла
 • Рачки на врати и ретровизори во боја на каросерија
 • Предни брисачи со интервал; заден брисач со прскалка
 • Штитници за сонце со огледало за возачот и совозачот
 • Осветлување на таванот (3 позиции)
 • Преграда за чаши и шишиња на предни и задни врати
 • Рачка за менувач-црна, со сребрени детали
 • Внатрешни рачки за врати, хромирани
 • Бела украсна лајсна на централна конзола
 • Внатрешен тапацир на врати
 • Тапацир на седишта со текстил
 • Декоративни прстени на вентилација со сребрена боја
 • Бели украсни лајсни на подлактица - предни врати
 • Џеб на наслон на предно седиште
 • Dual Camera Brake Suport
 • Lane depurture warning – Предупредување за напуштање на сообраќајна лента
 • BSM - Детекција на мртов агол
 • RCTA - предупредување при возење назад
 • TSR – препознавање сообраќајни знаци
 • Систем за отклучување на менувач (за CVT)
 • 7 инчи аудио екран на допир со камера за паркирање
 • Конекција со паметен телефон + Apple Car Play
 • Грејачи на предни седишта
 • Канали за греење на задни седишта
 • Паркинг сензори
 • High Beam Assist – Автоматско гасење на долги светла
 • Aлуминиумски бандажи 16"; гуми 185/55Р16
 • Темни термоизолациони задни стакла
 • Светла за магла