IGNIS 1.2 GL+ 4WD 83 HP HYBRID

17.500 €

Suzuki Ignis

Опрема
 • ABS + EBD+BAS анти блок систем на сопирачките и елетро контрола на тркалата
 • ESP - Систем за контрола на стабилноста на возилото
 • TCS - Систем за контрола на влечна сила
 • TPMS - Индикатор за низок притисок во пневматици
 • Auto Stop and Start систем на моторот за МТ
 • Hill Hold помош при тргнување на нагорнина
 • Hill Descent Control - помош при возење низбрдо (за 4WD)
 • AllGrip Auto (за 4WD)
 • Сигурносни ремени со звучен сигнал, подесиви по висина
 • 6 воздушни перници
 • Систем за деактивирање на воздушна перница
 • Можност за блокирање на задни врати
 • Систем за заштита од кражба, Имобилизатор
 • Сигурносни појаси на предни и задни седишта
 • Систем за ослободување на педали
 • Серво управувач со аудио команди
 • Управувач подесив по висина
 • Далечинско централно заклучување
 • Електрика на предни прозори
 • Електрика на ретровизори со грејачи
 • Клима уред со филтер за полен
 • Патен компјутер, со индекс за надворешна температура, напомена за вклучени светла, отворени врати, не ставени појаси, смена на масло
 • Наслон за глава на задни седишта (3)
 • Внатрешно копче за отварање на резервоарот
 • Грејачи на предни седишта
 • Грејач на задно стакло
 • USB приклучок
 • 12V приклучок во централна конзола и багажник
 • Bluetooth контроли на управувачот
 • Функција на светла "Guide me light"
 • LED Дневни светла
 • LED Предни светла
 • Автоматски светла
 • Автоматско нагодување на предни светла
 • LED Стоп светла
 • Светла за магла напред
 • Тонирани стакла
 • Рачки на врати и ретровизори во боја на каросерија
 • Предни брисачи со интервал; заден брисач со прскалка
 • Штитиници за сонце со огледало за возачот и совозачот
 • Осветлување на таванот (3 позиции)
 • Преграда за чаши и шишиња на предни врати
 • Рачка за менувач-црна, со сребрени детали
 • Внатрешни рачки за врати сина / титаниум боја
 • Централна конзола сина / титаниум боја
 • Внатрешен тапацир на врати во бело и црно
 • Тапацир на седишта со портокалови детали / титаниум боја
 • Декоративни прстени на вентилација со сребрена боја
 • Алуминиумски бандажи 16"; гуми 175/60Р16
 • Темни термоизолациони задни стакла
 • Кровни носачи и заштитни енлафи над тркалата
 • 7 инчи аудио екран на допир со камера за паркирање
 • Конекција со паметен телефон + Apple Car Play
 • Грејачи на предни седишта
 • Канали за греење на задни седишта
 • Возачко седиште подесивo по висина
 • Задни седишта деливи 50:50
 • Задни седишта лизгачки и преклопиви
 • Наслон за глава на задни седишта (2)
 • Сет за поправка на пневматици